Basın Açık Laması: Yazmayı seven ve hatta yazarken eğlenen biriyim. Blogda yazdıklarımın tamamını yaşamadım, yaşamıyorum. Yazdıklarımın içinde; arkadaşlarımdan dinlediğim güzel anılar, çevremden duyduğum konuşmalardaki küçük tatlı anlar, birinin başından geçmiş ve onu üzen olaylardan etkilendiğim için buraya yazmaya karar kıldığım şeyler de var.. Ama yazarken, sanki yaşanılanları ben yaşıyormuşum gibi hissettiğimden dolayı, birinci ağızdan yazmak beni rahatlatıyor. Başka türlü de yazamıyorum. O yüzden "hayatlarınızın küçük bir anından ilham alıyorum" deyip, bu bahsi kapatmak isterim.
Ve son olarak; eğer sizde acı veya tatlı anılarınızı benimle paylaşarak, ilerleyen günlerde (2-3 gün sonra veya 3-5 yıl sonra bile olabilir) yazılarımda yer almasını isterseniz hayaterkegi@gmail.com'a mail atabilirsiniz. Sevgiler.

9 Şubat 2011

Doğruluk, doğrulu, doğru, doğu, doğ, do, d

İnsanların, ceplerine girecek paranın miktarına göre "doğru"luklarının değiştiğini öğrendiğimde 13 yaşındaydım ve şahit oılduğum olay karşısında şok olup bir hafta boyunca kendi içimde bunu tartışıp durmuştum. Sonrasında; doğru denilen şeyin asla var olmadığını kabullenmiştim. O  kabullenme aşamasından doğrunun hiç bir zaman var olmadığını ve doğru kelimesinin sadece insanlar tarafından uydurulduğunu söylemiştim kendi kendime. Sonra büyüdüm serpildim, pardon serpilemedim hep o 13 yaşımdaki boyda ve kiloda kaldım, ama işte götümden, kulağımdan, koltuk altımdan, sikimin etrafından, burnumun içinden falan kıllar etrafa saçıldı. Hatta kulağımın içinde bile kıllar çıktı. Sanırım kılda hakkaten keramet var. Gerçi götte çıkan kılın osuruğu paraçalara bölüp sesini yoketmeye yaradığını biliyorum ama kulaktaki kılın ne işe yaradığını hala anlamış değilim. Bunun yanında amcık, sik ve taşşak bölgesindeki kıllarında kişinin sexiliğini artırdığını söylememe gerek yok. Hele birde koltuk altı kıllı erkek öpülür, yalanır yutulur cinstendirya neyse.
İşte 13 yaşında aklım yettiğince düşünüp doğrunun olmadığını kabullenmiştim. Ama sonra işte aradan 13 yıl daha geçti ve bugünlerde doğruluk gibi kelimeler falan yine kafama takılmaya başladı. Mesela düşünüyorum; kime göre doğru, neye göre doğru? hangi bilime göre, hangi kültüre göre doğru, hangi yaşa göre doğru, hangi cinsiyete göre doğru? Kimin doğrusu.
Evet işte bugünlerde yine doğru kelimesini düşünüyorum ve görüyorumki doğruluk diye bir şey gerçekten yok. Sadece çıkarlarımıza göre kabul ettiğimiz olaylar, cümleler var. Diğerleri hepsi siktiri boktan şeyler işte.
Tek doğru varsa oda DOĞRU diye bir şeyin olmadığıdır. Ama işte bunuda doğru sayamıyoruz, çünkü doğru diye bir şey yok. Böylece kafayı yemeye devam ediyoruz.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

aaaaaaaaaay. bu sen misin....
:P

Hayat_Erkegi dedi ki...

@koçum ben diilim bak orda linkini verdim =) amerikan askeri olsa gerek

wimparella dedi ki...

çok doğru.

Bootycat dedi ki...

"hakkimda"ya guzel bir cumle yazmissin, ama o son iki kelimeyi "farkinda misin" iste orayi cikarsan daha got edici olur. yani cunku ben noktaya gelmeden durabildigimi fark ettim ilk okudugumda.
oyle iste