Basın Açık Laması: Yazmayı seven ve hatta yazarken eğlenen biriyim. Blogda yazdıklarımın tamamını yaşamadım, yaşamıyorum. Yazdıklarımın içinde; arkadaşlarımdan dinlediğim güzel anılar, çevremden duyduğum konuşmalardaki küçük tatlı anlar, birinin başından geçmiş ve onu üzen olaylardan etkilendiğim için buraya yazmaya karar kıldığım şeyler de var.. Ama yazarken, sanki yaşanılanları ben yaşıyormuşum gibi hissettiğimden dolayı, birinci ağızdan yazmak beni rahatlatıyor. Başka türlü de yazamıyorum. O yüzden "hayatlarınızın küçük bir anından ilham alıyorum" deyip, bu bahsi kapatmak isterim.
Ve son olarak; eğer sizde acı veya tatlı anılarınızı benimle paylaşarak, ilerleyen günlerde (2-3 gün sonra veya 3-5 yıl sonra bile olabilir) yazılarımda yer almasını isterseniz hayaterkegi@gmail.com'a mail atabilirsiniz. Sevgiler.

18 Ekim 2011

Aramaktan vazgeçtim, o gelsin bulsun beni

    Canım olcak sanıp, sarıldığım onca adamı bir araya toplasam bir ordu eder. Onları toplayıp dünyanın en güçlü ülkesine  saldırsam, saldırdığım ülke adamlarıma en fazla 1 hafta dayanır sonraysa sike sike teslim olurlar. Çünkü o adamların hepsi benden iki kat uzun, on öküzü kemikleriyle beraber bi anda yiyip sıçamamışlar gibi kalıplı ve sanki ömürleri boyunca başkalarıyla hiç bakışmamışlar gibi duygusuz ve yüreklere korku salarcasına bakıyorlardı.
Bide imansızdılar. Akıllarında olan tek şey çatır çatır sikişip bi an önce ayrılmaktı. Hep böyle oluyordu çokda iplemiyordum. Sonra narin kırılgan adamlarla tanıştım. Ama sevemedim. Adam dediğin kırılır mı ayol. Sert olur taş gibi olur. Ne o öyle mırın kırın. Olmadı ısınamadım, çekildim yol verdim.

    Sonra sipariş verir gibi aranmanın hiç bi boka yaramayacağını kabullendim. Sonra hayatıma girecek kişiyi aramaktan vazgeçmek gerektiğini de anladım. Durdum. Eğer varsa hayatıma girecek olan biri, bu sefer o arasın beni, ben zaten artık yoruldum.

5 yorum:

özge dedi ki...

aradığında "görünür" değildin demek hayat erkeği, bulunmak için ise "fark" edilmeli...

iyibiri dedi ki...

aradığın gibi birisini bulmak bu zamanda zor diyeceğim ama sanki diğer bütün zamanlarda çok kolaydı neyse aradığın gibi birini bulmak zor, biri tarafından daha doğrusu beklediğin gibi biri tarafından bulunmaksa imkansıza yakın ... ama sen zor olanı seviyorsun sanırım
....
bahtın açık olsun

Adsız dedi ki...

bunu senmi diyorsun,inanmam,birkacgun sonra o yazdigin izbe yerlere gider yine birileriyle kesisip,gun agarmadan evinin yolunu tutarsin,dilo dilo yaylalar....

operadakikazulet dedi ki...

ne aradığını bildiğine emin misin?

çok adam, çok yaşanmışlık bir zaman sonra yavanlık getiriyor... bir tatminsizlik duygusu... bir türlü gelmeyeni aramak gibi garip arayışlar... erişemediklerini yüceltip, elde ettiklerini küçümsemek...

kaderin bi oyunu mu bu:)

gökkuşağı dedi ki...

merhaba,yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum bize içinizi döktüğünüz için teşekkürler bende bir günlük yazıyorum değerlendirirseniz sevinirim teşekkürler :)
http://gay-gunluk.blogspot.com/