Basın Açık Laması: Yazmayı seven ve hatta yazarken eğlenen biriyim. Blogda yazdıklarımın tamamını yaşamadım, yaşamıyorum. Yazdıklarımın içinde; arkadaşlarımdan dinlediğim güzel anılar, çevremden duyduğum konuşmalardaki küçük tatlı anlar, birinin başından geçmiş ve onu üzen olaylardan etkilendiğim için buraya yazmaya karar kıldığım şeyler de var.. Ama yazarken, sanki yaşanılanları ben yaşıyormuşum gibi hissettiğimden dolayı, birinci ağızdan yazmak beni rahatlatıyor. Başka türlü de yazamıyorum. O yüzden "hayatlarınızın küçük bir anından ilham alıyorum" deyip, bu bahsi kapatmak isterim.
Ve son olarak; eğer sizde acı veya tatlı anılarınızı benimle paylaşarak, ilerleyen günlerde (2-3 gün sonra veya 3-5 yıl sonra bile olabilir) yazılarımda yer almasını isterseniz hayaterkegi@gmail.com'a mail atabilirsiniz. Sevgiler.

2 Ocak 2013

Can yanması

Canın yanmadığı müddetçe kimse tarafından umursanmıyorsun.
Kimse dönüp bakmıyor sana.
Ne zamanki tecavüze uğradın işte o zaman acıyorlar orana,
burana.
Umrunda değilsin aslında kimsenin, sadece biraz vicdan muhasebesi, birazcık da "ilgileniyorum yaaa" havası katmak için olaya el atıyorlar olaya.

Kimse takmıyor aslında seni,
Senin kendine taktığın kadar.

Kimse umursamıyor canının ne kadar yandığını,
Çünkü sadece kendi canlarının yanmamasının telaşındalar..

Bazen durup düşününce haksızlık sanırsın
Ama sakın ola unutma; aslında sende canın yanmazken onlardan farksızsın

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Hele beş para etmezler gelir sana teselli eder acır gibi bakarlar ya,iyy onlardan midem bulanır...evet belki bizde onlardanız ama onlar gibi tüm den degiliz,ben en azından kendimi onun yerine koyarım,acıyarak bakmam,benimde başıma gelebilir der ve geçerim..

Adsız dedi ki...

Oyle dogrukiii hayat erkegi atasozu bile var ates dustugu yeri yakar diye yani ates karsi tarafi yakmadigi surece kimse seni anlayamaz ancak tahmin yurutur ve anca bnm gb yorum yapar.. Uzulme ama sen :* tresor