Basın Açık Laması: Yazmayı seven ve hatta yazarken eğlenen biriyim. Blogda yazdıklarımın tamamını yaşamadım, yaşamıyorum. Yazdıklarımın içinde; arkadaşlarımdan dinlediğim güzel anılar, çevremden duyduğum konuşmalardaki küçük tatlı anlar, birinin başından geçmiş ve onu üzen olaylardan etkilendiğim için buraya yazmaya karar kıldığım şeyler de var.. Ama yazarken, sanki yaşanılanları ben yaşıyormuşum gibi hissettiğimden dolayı, birinci ağızdan yazmak beni rahatlatıyor. Başka türlü de yazamıyorum. O yüzden "hayatlarınızın küçük bir anından ilham alıyorum" deyip, bu bahsi kapatmak isterim.
Ve son olarak; eğer sizde acı veya tatlı anılarınızı benimle paylaşarak, ilerleyen günlerde (2-3 gün sonra veya 3-5 yıl sonra bile olabilir) yazılarımda yer almasını isterseniz hayaterkegi@gmail.com'a mail atabilirsiniz. Sevgiler.

1 Mayıs 2011

Bu yazıyı yanlışlıkla yayınladım, sonra dönüp bu başlığı attım

Herkes eşit şartlara sahip olmak istiyor, herkes eşit olmak istiyor, herkes eşitlik istiyor. Biri de çıkıp "yok lan ben eşitlik falan istemiyorum" demiyor, belki de sürü piskolojisinden dolayı otomata bağlamış diyemiyor. Çünkü alıştırılmışız hakkımızı istemeye, istediğimizi alamazsak söke söke almaya kalkışıyoruz. Söke söke alamazsak, sike sike almaya kalkışıyoruz. İşte böylece haklarımız için ezip geçmeyi bir hak sanıyoruz. Oysa böylece en büyük haksızlığı yapıyoruz.

2 yorum:

Yiğit Tan dedi ki...

E şimdi kafa karıştıracam ama daha fazla ezilenlerin ezmesi ile daha fazla ezenlerin ezmesi arasında daha fazla ezenler lehine öyle acayip bir uçurum var ki daha fazla ezilenlerin de ezme yoluna gitmekten başka geri ye çaresi kalmıyor... :)))

proscane - scane - scan scane! dedi ki...

bu ara cok duymaya basladım bu esıtlık lafını.. sanırım bu havalr 2011 yaz gelıyo ewlılık olayları fln bızı esıtmıyız konumuna getırdı.. esıt deılız. yok yok cıdden deılız bakıosun
piç kadar cocuk jeeple dolanıo sen otobuse bınıosun.. gotluk bu !!! esit deılız ama napıoruz takmıoruz!!!