Basın Açık Laması: Yazmayı seven ve hatta yazarken eğlenen biriyim. Blogda yazdıklarımın tamamını yaşamadım, yaşamıyorum. Yazdıklarımın içinde; arkadaşlarımdan dinlediğim güzel anılar, çevremden duyduğum konuşmalardaki küçük tatlı anlar, birinin başından geçmiş ve onu üzen olaylardan etkilendiğim için buraya yazmaya karar kıldığım şeyler de var.. Ama yazarken, sanki yaşanılanları ben yaşıyormuşum gibi hissettiğimden dolayı, birinci ağızdan yazmak beni rahatlatıyor. Başka türlü de yazamıyorum. O yüzden "hayatlarınızın küçük bir anından ilham alıyorum" deyip, bu bahsi kapatmak isterim.
Ve son olarak; eğer sizde acı veya tatlı anılarınızı benimle paylaşarak, ilerleyen günlerde (2-3 gün sonra veya 3-5 yıl sonra bile olabilir) yazılarımda yer almasını isterseniz hayaterkegi@gmail.com'a mail atabilirsiniz. Sevgiler.

14 Eylül 2010

Allahım ben sana inanıyorum, sen de bana inanıyor musun?

Altındişliçingene (aslında hayriye), muzbotu adlı blogunda beni mimiklemiş. Mimiğin şartıda mektup yazacakmışız. Dedim tamam yazıyım. Lan düşündüm kime yazcam ki?? Allam kime nasıl, yazıyım sen söyle? Sana yazsam posta kutun yok, zarfı ya cami avlusuna, ya havra kapısına, ya kilisede günah çıkarma yerine bırakmam lazım. Ama ya bi satanist alıp okursa?? Yoksa sana ulaşacağını bilsem hemen çiziktirir gönderirdim. Zaten bu benim içinde kolay olurdu, neden dersen (ki demezsin, sen nedenide bilensin, ama bilmeyenler için söyliiim) senin 3 mekanınada bi kaç adımlık yakınlıktayım. Çünkü bi kilise hemen karşı sokakta, bi cami az ilerde, sinagog desen oda bi kaç yüz metre ötede. Hoop hemen sana ulaştırırverirdim, ama yok sana yazsamda gelmez ki.

Allam madem bunlar olmuyor, yarattığın şu internetten bi mail adreside sen alıp kullansaydın, biz zavallı kullarından özel olanlar (mesela ben çok özelim, hatta özellerin en başında birinci gelirim) yalnız adresini bilirdik, hiç kimseyede söylemez ve direkt sıkıntılarımızı, sana yazardık. Sen de yardım ederdin, benim gibi özel kulları, özellikle sevindirirdin. Hatta keşke MeSeNen de olsaydı, seninle akşama kadar yazışır, cevap vermediğin zaman, ekranını titretirdim. Sana şu smileylerden bol bol atardım  ^_^  hatta bazen kızmayacağından emin olduğumda dil çıkarırdım, nah aynen böyle :Pp belki sen de bana kahkahayla eşlik ederdin böyle :D:D yada smileyleri sevmiyorsan kahkahalarını saçma sapan harflerin bir araya gelmesiyle, yani böyle dfhjlladgglghdjlhdgjlslhjsdfk yaparak, yani yarılarak gülerdin bana.

Hem biz seninle böyle yazışsaydık, ben yatmadan önce her gece son iletimde xoxo derdim, sen de bana beo (yani : BanaEmanetOl) derdin.
Neyse, imkanların yok, msn kullanamıyor, bizimle mektuplaşamıyorsun, ben de bu yüzden buraya yazıyorum. Nasılsa sen, gören, bilen, duyan, okumayı ve bu kabloları, hatta ıvır zıvır her şeyi yaratansın. Ben yazıyorum sen oku:

Sevgili allahım, neden karşıma benden 10 cm kadar uzun, hafif göbekli, sürekli kirli sakalı olan, mavi veya yeşil gözlü olması tercihim, ama olmasada olur, onun yerine güzel bakmayı bilen, şaşkaloz olmasın ama hafif şühela bakışlı olmasıda güzel olur, kumral ve esmer arasında bir ten rengi olan, saçı yumuşak ve yetmezmiş gibi yer yer kırlaşmış, yüzünden gülücük eksik olmayan, hatta sürekli pişmiş kelle gibi sırıtan, konuşmayı bilmesede anlamayı ve dinlemeyi bilen, koltuk altı ve apış arası sürekli hafif uzunlukta kılları olan, herkesle geçinmekte üstüne olmayan, beni sürekli, hatta her fırsatta öpüp duran, hatta hiç nefes falan da almasın, sürekli beni öpsün  dursun amcık :)) hatta yörüngem olsun, etrafımdan eksik olmasın. Resmen götümün yörüngesi olsun. Dönsün dursun. Hahhh ne diyodum ben, iştee böyle birini neden nasip etmiyosun?? Haaa neden??


Tamam yörüngem olmasın ama en azından, bi bokum olduğunu belli etsin, etrafımda vızıldasın ve benide kendine benzetsin. Valla rahat olsun, ama tüm bunların yanında piçin allahı olsun, oruspuçocuğunun feriştahı olsun. Beni sıksın, siksin, hayatımdan bezdirsin. Sevgisiyle boğulup öleyim, elini başımdan eksik etmeyen biri olsun, ama gözlerinden de ışık hiç eksilmesin.


Allam çok şey mi istiyorum. Ne olur yani bu mektubuma/mailime ses versen, he desen, olur desen, al şu piçi başına çal desen? Hadi  allahım, sana inanıyorum, yap artık bi güzellik. Valla yoruldum, pes etmek üzereyim.

17 yorum:

AltınDişliHayriye dedi ki...

gökte uçan kuşlara
kurumuş kocamışlara
boynu bükük kalmışlara.
3 5 7 tane.
ver

amin.

Hayat_Erkegi dedi ki...

amin :)

victoria dedi ki...

yareppimm her cümleden samimiyet akıyo anasını satim insanın allah olup dualarını kabul edesi geliyo o derece :D her şeyden öte beo ya bittim ilk okuyunca bu ne la dedim de açıklamayı görünce hass dedim güldüm :)

camsil dedi ki...

sen de derken "de" ayrı diyecektim ama içim elvermedi bu kadar şeyden sonra :p gökten şapır şapır herif yağsın allam inşallah amin.

homeless dedi ki...

okurken dedim ki
ahaaa Alllah duydu galiba cocugun sesini benden bahsediyor bu pic dedim taaaaaki

dur bak yaziyorum simdik

neden karşıma benden 10 cm kadar uzun, 1.83 UM

hafif göbekli, EVET VAR

sürekli kirli sakalı olan, TURKIYEDE OLUYOPR

mavi veya yeşil gözlü olması tercihim, ELA

kumral ve esmer arasında bir ten rengi olan, ESMER

saçı yumuşak EVET COK YUMUSAK VE SEVILESIDIR

ve yetmezmiş gibi yer kırlaşmış, EVET 19 UMDA BASLADI BEYAZLAMAYA

yüzünden gülücük eksik olmayan, HMMM

hatta sürekli pişmiş kelle gibi sırıtan, OHAAA

konuşmayı bilmesede anlamayı ve dinlemeyi bilen, BUNDA SORUN YOK

koltuk altı ve apış arası sürekli hafif uzunlukta kılları olan, HATTA ONLARDA YUMUSAK VE HERDAIM GUSEL KOKULU

herkesle geçinmekte üstüne olmayan, AGA SICTIK ISTEEE HERSEY GUSEL GIDERKEN BU NEDIRR
NEDIR AGA BUU

BEN GECINEMEM OLE HERKESLE
BAK OPUCEKTIM SENI BIRDE
MILYON OPUCUK YAPICAKTIM
OFFF SICTIN BATIRDIN HACII YAAA
ONDAN SONRA BENIM ISTEKLERIM NEDEN KABUL OLMUYOR
OLMAZ HACII MANTIKLI SEYLER ISTE
:))))))

Modafobik dedi ki...

Postu okurken aklıma Tanrının dogum günü diye bi kitap geldi, orda da bir reklamcı Tanrının yeni imajı üzerine msn üzerinden konuluyorlardı yav :D Süper post olmuş, ellerine sağlık uleyn! :)

Adsız dedi ki...

buna bayıldım.inan ki valla billa bayıldım.viktorya'ya da kocaman bi aferin insan allah olup dualarını kabul edesi geliyo sundan ötürü.şııştt çocuk iyisin iyi..

homeless dedi ki...

@ Modafobik
Tanrı'nın Doğum Günü
( Burak Özdemir )‏
ayni kitap okurken benimde aklima geldiydi vallla
gusel kitapti:)) tavsiye ederim

Hayat_Erkegi dedi ki...

@homeles sırf yabancı değilsin, tanıdıksın diye son kuralın üstünü çizebilirim :Pp

@nesimi ^_^

@modafobik tenksss

@camsil :))

@victoria dshjhggdhghsdgsdhjhj amin de amin

Telekinesis dedi ki...

adam sikmis atmis

Üsturupsuz Yazar dedi ki...

Modern Times.

En sevdiğim filmlerden.
Yazıyla bağlantısını kurmaya çalıştım,kafam skildi resmen ama yazı da kopardı.Alaka kurmasam da olur.Fena ya.

Hayat_Erkegi dedi ki...

@USturupsuz yahu ben en son bi istekte bulundu ya, hani böyle böyle bi adam olsun diye, hahhh bak işte resimdeki çıbıldak adam çok hoş, onun gibi falan yani ^_^

The SummerSon dedi ki...

"beo (yani : BanaEmanetOl)" haha, süper bu! :D

Umarım en yakın zamanda bu dileğin gerçekleşir. Ben de yalnızlıktan isyanlara gelmek üzereyim...

Adsız dedi ki...

Kahkahalarla okudum. Takipteyim

feanor dedi ki...

ben son kurala da uyuyorum ^_^

eştenselgünlük dedi ki...

http://estensel.blogspot.com/2011/01/hayattan-beklentilerim-neler.htmlDualer hep bir :D

Adsız dedi ki...

Allah kabul etsin şeker :))

Buldun mu peki böyle birin? :]