Basın Açık Laması: Yazmayı seven ve hatta yazarken eğlenen biriyim. Blogda yazdıklarımın tamamını yaşamadım, yaşamıyorum. Yazdıklarımın içinde; arkadaşlarımdan dinlediğim güzel anılar, çevremden duyduğum konuşmalardaki küçük tatlı anlar, birinin başından geçmiş ve onu üzen olaylardan etkilendiğim için buraya yazmaya karar kıldığım şeyler de var.. Ama yazarken, sanki yaşanılanları ben yaşıyormuşum gibi hissettiğimden dolayı, birinci ağızdan yazmak beni rahatlatıyor. Başka türlü de yazamıyorum. O yüzden "hayatlarınızın küçük bir anından ilham alıyorum" deyip, bu bahsi kapatmak isterim.
Ve son olarak; eğer sizde acı veya tatlı anılarınızı benimle paylaşarak, ilerleyen günlerde (2-3 gün sonra veya 3-5 yıl sonra bile olabilir) yazılarımda yer almasını isterseniz hayaterkegi@gmail.com'a mail atabilirsiniz. Sevgiler.

30 Ağustos 2010

Herkesin en kısa zamanda, hayatındaki en değersiz kişiyi kaybetmesini diliyorum.

Hayatınızda bazı değersiz insanların olması iyi bir şey. Doğrusunu söylemek gerekirse, aslında değer verip vermemenizin de bi anlamı yok. Hatta bir eşya gibi, yada evin bir duvarı gibi bile olsa, orda öylece olduklarının farkında olmanız, varlıklarını bilmeniz yetiyor. Siz farkında olmasanız bile, aslında sizi ayakta tutan onlar oluyor.
Peki sizi nasıl ayakta tutuyorlar biliyor musunuz?Şöyle oluyor:
Hani bazen sınır falan koyuyorlarya. Hah işte o farkında olmadan koydukları sınırlarla sizi ayakta tutuyorlar. Siz o sınırlara dayanarak yürüyorsunuz. Zaten bu sayede günü geçirip, akşamı ediyorsunuz. Sınırlarınızı belirleyen insanları sevmek zorunda da değilsiniz, ama inanın hayatınızdan defolup gittiklerinde, sizin için ne anlama geldiklerini çok iyi anlayacaksınız.
Herkesin en kısa zamanda, hayatındaki en değersiz kişiyi kaybetmelerini diliyorum.

12 yorum:

Kali Rind dedi ki...

bu durumu deşelim biraz üstad...

Kali Rind dedi ki...

oda arkadaşın aklıma geldi bir an.

HayatErkegi dedi ki...

Sen deş ben arkandan geliyorum :)

@kiMONO dedi ki...

utangaçlığımı kaybettim sanırım boku yedim =/

x-coach dedi ki...

acilen silkelenip kendine gelmen lazım.

HayatErkegi dedi ki...

@x-coach Küçük bi düşüş var, farkındayım ve bu düşüşü ben istiyorum.
Sanki kafama sıkmışım ve can çekişiyor gibiyim. Bilmiyorum yada buna yakın şeyler. Beynim durmuş, sadece kalbim atıyor.
Zaten o hiç durmuyor, beni ayakta tutan da o'nun ta kendisi..

Kali Rind dedi ki...

arzularının ve tutkularının zaman zaman seni boğduğunu düşündürtüyorsun bana. Sınırları koyan insanlar olmayınca çevrende, sınırları ihlal etmenin de cazibesi yitiyor. Ya da sınır ihlali gerçekleştiğinde eskisi gibi zevk alamıyorsun.

HayatErkegi dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Kali Rind dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
açyol dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
Adsız dedi ki...

en ''iyi''ni yazmış bulundun, bundan iyisi için ya da devamı için daha beter vurman veya kendini daha da ezmen gerekiyorsa umarım olur!!
umarım çürür ve hemen ardından yazarsın... bencilce ama böyle yaratıyor insan
''açyol''

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.